Alternativy

Hledáte alternativu za tento oblíbený program, jež si však pro plné použití musíte zakoupit? Máme pro vás několik skoro stejně efektivních tipů. Všechny jsou zdarma a jen čekají, až si je do svého PC jednoduše stáhnete.

Na seznamu jsou tito pomocníci:

  • Multi Commander – freeware
  • FreeCommander – freeware
  • Midnight Commander – open source
  • Double Commander – open source
  • Q-Dir – freeware

A co od nich můžete čekat? Mnohdy budete opravdu příjemně překvapeni.

Double Commander

Total Commanderem se značně inspiroval a nebojí se to přiznat – a to přímo na svých oficiálních stránkách. Nebudeme si lhát do kapsy – kopie je to poměrně podařená a zvládne ledacos. Mezi hlavní výhody platí zejména:

  • integrovaný editor, který podporuje prohlížeč a zvýrazňování syntaxe,
  • možnost zobrazení souborů nejenom v textovém, ale také v binárním nebo hexadecimálním formátu,
  • široká možnost práce s archivy s podporou formátů ZIP, RAR, TAR, GZ, 7Z, RPM, CPIO, BZ2, XZ, LZMA, DEB a ZIPX.

Najdete v něm i nástrojový panel. Snadno vyhledáte potřebné dokumenty a k mání je i řada doplňků, které jeho funkce dále rozšiřují.

FreeCommander

Klasické nebo dvouokenné provedení? FreeCommander jakoby si stále nemohl vybrat. Sází hlavně na jednoduché ovládání a přenositelnost. Podporuje formát archivu ZIP, nabídne přehlednou stromovou strukturu i okamžitý přístup k systémovým složkám.

A co je sympatické – free užití je určeno nejenom pro soukromé uživatele, ale také pro firmy.

Q-Dir

Jsou vám dva panely pro práci se soubory a složkami málo? Q-Dir 6.8  má pro vás hned čtyři. Inspiruje se průzkumníkem Windows, takže se častěji ovládá myší než klávesnicí. Jeho výhodou je zejména pokročilé filtrování (dokáže jednotlivé soubory odlišit barevně třeba podle přípony) a snadná přenositelnost. I tady je free užití určeno jak soukromým osobám, tak i firmám  a podnikatelům.

Midnight Commander

Jde o multiplatformního správce souborů, určeného pro Linux nebo macOS. Dostupná je i verze pro Windows, ovšem pouze jako hostovaná aplikace na webu. Pokud pamatujete ovládání MS DOSu, budete ve svém živlu.

Je postavena na textovém režimu, ovšem kopírování, přesouvání nebo vymazání souborů a složek zvládá bez problémů. A najdete v ní i jednoduchý editor a samozřejmě i integrovaný prohlížeč. K dispozici je pro soukromé a firemní účely.

Multi Commander

Další z kousků, určených pro Windows. Nabízí dvě okna a spoustu užitečných funkcí. Jmenujme za všechny třeba automatické rozbalení a třídění souborů, podporu FTP serverů nebo integrovaný prohlížeč pro obrázky a soubory. Oceníte  i skriptování, díky němuž lze řadu procesů zautomatizovat. Funkčnost téhle aplikace si tak snadno rozšíříte podle svých potřeb.